انواع روش های جراحی لاغری شکم کدام است

امروزه بیشتر افراد برای داشتن اندام زیبا و فرم عالی به جراحی لاغری شکم روی آورده اند. امروزه انواع مختلفی جراحی برای حذف کردن چربی های شکم وجود دارد. این جراحی ها باعث زیباتر شدن اندام شما شده و اعتماد به نفس شما را از این می برند. کاهش وزن شما حتی به مقدار خیلی کم باعث جلوگیری از بسیاری از بیماری ها مثل بیماری های قلبی و عروقی می شود. اگر شما با رژیم غذا و ورزش کردن موفق به کاهش چربی های شکم خود نرسید، باید از روش های جراحی لاغری شکم استفاده کنید. در این مقاله شما را با انواع روش های جراحی لاغری شکم مثل ابدومینوپلاستی، پانیکولکتومی، لیپوساکشن و غیره آشنا می کنیم.

حذف چربی شکم با جراحی لاغری

روش جراحی ابدومینوپلاستی

این نوع جراحی به منظور سفت کردن قسمت های افتاده شکم استفاده شده و چربی های اضافی ناحیه شکم را حذف می کنند. استفاده این نوع جراحی برای افرادی که بافت ناحیه شکم آن ها بعد از بارداری بسیار ضعیف و شل شده است. ژنتیک فرد و همینطور وراثت نیز باعث آویزان شدن شکم و عمل جراحی ابدومینوپلاستی می شود. این نوع عمل جراحی به صورت رایج بین یک تا پنج ساعت طول می کشد. برای جراحی هایی که شکم جزئی دارند، زمان کمتری برده و بین یک ساعت تا دو ساعت زمان می برد. این جراحی به مواردی مثل سن بیماران، وضعیت سلامت فرد، وزن، هزینه های تجهیزات و غیره بستگی دارد. افرادی که دارای پوست آویزان در ناحیه شکم خود بوده و دارای سلامت جسمی کاملی هستند، برای این نوع جراحی مناسب هستند. همچنین این افراد باید دارای وزن ثابت بوده و سیگار نیز نکشند. قبل از این عمل جراحی باید با یک جراح با سابقه صحبت کرده و از او مشورت بگیرند.

روش جراحی پانیکولکتومی

این روش یکی از انواع روش های جراحی لاغری شکم است که پوست اضافی از پایین شکم حذف می شود. در این روش مثل روش آبدومینوپلاستی پوست اضافی و چربی را حذف کرده ولی ماهیچه های شکم را می کشد. این روش را به عنوان یک روش جراحی زیبایی شناخته نمی شود. پانیکولکتومی پانوس را که یک پوست اضافی پایین شکم است را حذف می کند. یکی از مشکلات این پوست اضافی این است که بر روی آلت تناسلی می افتد. پانوس سبب مشکلاتی مثل درد کمر در فرد شده و جوش هایی در ناحیه تناسلی ایجاد می شود. این عمل جراحی به بیماران کمک کرده تا جوش خود را حذف کرده و از سوزش های نارحت کننده آن راحت شوند. این عمل جراحی باعث افزایش اعتماد به نفس افراد شده و شما ظاهر بهتری را دارید. پزشک متخصص در این عمل دو برش را در دیواره شکم بیمار مورد نظر انجام داده و پوست اضافی را حذف می کند.

روش جراحی لیپوساکشن

لیپوساکشن که به اسم لیپوپلاستی نیز شناخته می شود با از بین بردن چربی اضافی باعث افزایش زیبایی فرم بدن می شود. این عمل جراحی با استفاده از یک لوله با اندازه کم و از جنس استیل به نام کانولا انجام می شود. کانولا یک وسیله مکنده بوده که از طریق یک برش کوچک به پوست وارد می شود. این عمل را می توان برای هم مرد و هم یک زن انجام شده و علاوه بر شکم برای حذف چربی های سینه، گونه های صورت و غیره استفاده می گردد. اینو ع روش با دیگر روش ها مثل ابدومینوپلاستی برای کوچک کردن حجم چربی های اضافه شکم استفاده می گردد. این روش جایگزین مناسبی برای رژیم غذایی و نیز ورزش های بسیار سنگین است.

کارهای قبل از عمل لیپوساکشن

قبل از عمل لیپوساکشن باید افرادی که واجد شرایط هستند، را مشخص کنید. بزرگسالان که سی درصد در پوست آن ها چربی اضافی وجود داشته و دارای پوستی کشسانی هستند. افرادی که دارای ذهن مثبت بوده و سیگار نکشند. پزشک متخصص برای این عمل جراحی سوالات زیادی از شما می پرسد، تا قبل از جراحی خود و شما را آماده کند. قبل از این عمل باید بدانید هدف شما از عمل لیپوساکشن چه چیزی بوده و بیماری خاص خود را به جراح این عمل بگویید. داروهای مصرفی و تمام مشکلات دیگر خود را قبل از عمل جراحی با  پزشک متخصص در میان بگذارید. پزشک سلامت و امادگی بیمار مورد نظر را سنجیده و قبل از عمل یک عکس از فرد مورد نظر می گیرد.

جراحی لاغری

روش جراحی لیپوماتیک

این نوع جراحی در واقع نوعی لیپوساکشن بوده که درد و عوارض بسیار کمتری داشته و بافت های چربی و اضافی پوست را از بین می برد. لیپوماتیک را علاوه بر شکم می توان برای بعضی جاهای بدن مثل باسن، سینه، گردنف صورت و غیره نیز انجام داد. چربی های اضافی بدن با استفاده از دستگاه لیپوماتیک برداشته شده و به صورت محلول از بدن خارج می شود. این محلول خارج شده را می توان به قسمت های دیگر بدن نیز اضافه کرد. با یان روش فرم و ظاهر بدن شما بسیار خوب و عالی می شود. در واقع لیپوماتیک یکی از جدیدترین جراحی های لاغری و زیبایی است که با ایجاد برش چربی های اضافی را حذف می کند. یک لوله مخصوص به زیر پوست برده شده و چربی های اضافی را بیرون می آورند. برش ها فقط به طول پنج میلی متر بوده و عفونت بسیار کاهش می یابد. احتمال آمبولی در این روش بسیار کم بوده و چربی های زیر پوست یکنواخت می شود.

جمع بندی

انواع روش جراحی لاغری برای کاهش چربی های شکم وجود داشته که می توان از این روش ها استفاده کرد.  جراحی ابدومینوپلاستی یکی از روش های جراحی شکم بوده که باعث حذف شدن چربی های شکم می شود. این روش جراحی باعث سفت شدن بخش های افتاده شکم شده و کلیه چربی های آن قیمت را حذف می کند.  این جراحی به عوامل زیادی مثل سن بیماران، وضعیت سلامت فرد، وزن، هزینه های تجهیزات و غیره بستگی دارد. پانیکولکتومی نیز یکی از جراحی های لاغری شکم بوده که پوست اضافی را از پایین شکم حذف می کند. لیپوساکشن و لیپوماتیک از انواع دیگر جراحی های لاغری شکم بوده که با استفاده از این عمل ها، چربی های شکم شما حذف می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست