بهترین روش لاغری چیست؟

همیشه لاغری باید همراه با تناسب اندام صورت بگیرد. روش های لاغرری و تناسب اندام برای هر فرد باتوجه ویژگی های آن ها مثل سن، داشتن بیماری و غیره متفاوت است. افرادی که خیلی چاق هستند و اضافه وزن آن ها باعث ریسک هایی همچون عارضه های قلبی، فشار خون و این قبیل موارد می شوند باید هر چه سریعتر وزن خود را پایین بیاورند. در این وضعیت دیگر رژیم جواب نمی دهد بلکه این افراد باید از جراحی لاغری برای پایین آوردن وزن خود استفاده کنند. اگر به دنبال روش های درست لاغری مختص به خودتان هستید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

بهترین روش لاغری

پر کاربردترین روش لاغری چیست؟

بهترین و پرکاربرد ترین روش برای لاغری گرفتن رژیم های درست است. البته این رژیم ها باید با توجه به وضعیت بدنی فرد انجام شود. برای آن که یک رژیم غذایی سلامت و لاغر کننده داشته باشید می توانید از دستورهایی همچون استفاده درست از کربوهیدرات، خوردن غذاهای سالم طبیعی و همچنین اجتناب ازخوردن غذاهای خیلی شرین و پر کالری، این چند مورد را در رژیم خود حتما رعایت کنید. دقت داشته باشید وقتی که کاملا سیر هستید از خوردن غذای دوباره کاملا خوداری کنید. پشت کار داشتن و هدفمند بودن در رژیم یکی از مهم ترین فاکتور های یک کاهش وزن عالی است.

تاثیر مواد غذایی سالم بر لاغری

رژیم کربوهیدرات

وقتی از خوردن نشاسته مانند نان، پاستا و سیب زمینی اجتناب می کنید؛ باعث اشتهای کمتر شما می شود. مطالعه سال ۲۰۱۲ نشان می دهد افراد با رژیم کم کربوهیدرات حتی بدون تحرک بدنی روزانه می توانند بیشتر از ۳۰۰ کالری بسوزانند. در رژیم کم کالری خود سعی کنید از چربی های مضر کمتر استفاده کنید و می توانید چربی های طبیعی را جایگزین آن ها کنید. کره یکی از چربی هایی بوده که باید کمتر از آن استفاده کنید و باید از چربی های اشباع نشده مانند آواکادو، روغن زیتون و ماهی چرب را بیشتر در رژیم غذایی خود قرار دهید. رژیم کم کربوهیدرات موثر برای لاغری و کاهش وزن باید براساس مواد غذایی واقعی انجام شود. غذای واقعی مثل گوشت، ماهی، سبزیجات، تخم مرغ، کره، روغن زیتون، آجیل و غیره از جمله غذاهایی هستند که باید بیشتر در رژیم شما استفاده شوند.

لاغری با رژیم غذایی

مواردی دیگر که باعث کم شدن بهتر وزن شما می شود عباتند از:

  • هر شب سر یک ساعت مشخص بخوابید. این مورد به بدن کمک می کند تا بدن زمان مشخص برای خوابیدن آماده شده و خواب شما از کیفیت بیشتری برخوردار می شود.
  • از ساعت ۲ به بعد بعد از ظهر از خوردن قهوه اجتناب کنید. فقط به یاد داشته باشید که زمان نیاز است تا بدن قهوه و کافئین را ترک کند.
  • ورزش را حتما در برنامه ریزی های خود قرار دهید. فعالیت فیزیکی می تواند باعث بهبود کیفیت خواب شما می شود.
  • به طور روزانه ۱۵ دقیقه باید آفتاب با شما برخورد داشته باشد. این برای ریتم شبانه روزی شما (ساعت بدن) بسیار مفید است. در هنگام خواب حتما توجه داشته باشید که اتاق کاملا تاریک باشد.

نتیجه گیری

در انتها به شما می گوییم که برای لاغری و تناسب اندام از بهتر از رژیم های درست استفاده کنید. اگر برای رژیم دیر دست به کار بشوید دچار بیماری هایی همچون فشار خون، دیابت و غیره می شوید که این اصلا برای سلامتی شما مفید نیست. پس سعی کنید همیشه رژیم های درست غذایی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست