تغییرات رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری

شما بعد از عمل جراحی لاغری باید رژیم غذایی خود را به طور کامل تغییر دهید. قطعا نحوه غذا خوردن و رژیم غذایی شما با یک انسان عادی فرق می کند. برای اینکه یک رژیم غذایی مناسب بعد از عمل جراحی لاغری در پیش بگیرید، به یک متخصص یا پزشک مراجعه کرده و با او مشورت کنید. این متخصص مورد نظر شما یک برنامه غذایی بسیار خوب و مدون را برای شما ترتیب می دهد که در آن عدد و نوع غذای مصرفی شما دقیقا مشخص شده است. مورادی مثل میوه ها، سبزی ها، پروتئین ها، کربوهیدرات و غیره از غذاهای مهم مصرفی بعد از عمل جراحی هستند. در این مقاله شما را انواع میوه ها، سبزی ها، کربوهیدرات و سایر مواردی که باید مصرف کنید، آشنا می کنیم.

رژیم غذایی

بهترین میوه ها و سبزیجات بعد از جراحی لاغری

روغن زیتون و آواکادو جزو چربی هایی سالم هستند و منابعی غنی در آن ها وجود دارد. این نوع میوه ها به تندرستی و سالم ماندن بدن بسیار کمک می کنند و باید بعد از عمل جراحی آن ها را مصرف کنید. سبزیجاتی مثل کلم بروکلی، گوجه فرنگی، انواع کلم و اسفناج برای بهبود سریع پس از عمل جراحی لاغری بسیار استفاده می شوند. سعی کنید سبزیجاتی که مصرف می کنید به صورت پخته شده بوده و از خوردن به صورت خام آن ها خودداری کنید. اگر به صورت خام مصرف کنید، معده شما دچار سوزشی بسیار شدید می شود. استرسی که بعد از جراحی ایجاد می شود و نیز مصرف داروهای شیمیایی رادیکال های آزاد و مضر را در بدن افزایش می دهند. برای مقابله کردن با این موارد باید میوه های سرشار از آنتی اکسیدان را مصرف کنید. این نوع میوه ها علاوه آنتی اکسیدان بودن، از دهیدراته شدن بدن جلوگیری کرده و قدرت مویرگ های بدن را افزایش می دهند. این میوه ها شامل بلوبری، گیلاس، تمشک، توت فرنگی و دیگر میوه های مشابه است.

مصرف مایعات پس از جراحی لاغری

یک روز پس از ترخیص شدن از بیمارستان حجم مایع های مصرفی خود را به میزان دو لیتر در روز افزایش دهید. میزان مایعات مصرفی را می توان با توجه به رنگ ادرار خود کنترل کنید. اگر ادرار شما به رنگ تیره در امده و بوی نامطبوعی دهد، باید حجم نوشیدن مایعات خود را افزایش دهید. در طول روز باید به صورت جرعه جرعه مایعات و به خصوص آب را مصرف کنید. از خوردن مایعات شیرین در روزهای ابتدایی بعد از عمل جراحی خودداری کنید زیرا باعث سرگیجه و تپش قلب بیش از حد شما می گردند. از مایعات گازدار نیز پرهیز کنید زیرا گوارش شما دچار مشکل می شود.

مصرف کربوهیدرات ها و پروتئین ها بعد از جراحی لاغری

پروتئین از جمله موارد ضروری و مهم برای پس از عمل جراحی است و به بازسازی بافت های بدن کمک می کنند. پروتئین ها بعد از عمل جراحی لاغری زخم هایی که ایجاد شده را بهبود می دهند. پروتئین در غذاهایی مثل لبنیات کم چرب، انواع ماهی، محصول های سویا، تخم مرغ و غیره وجود دارند. البته برای اینکه غذای مورد نظر خود را مصرف کنید، باید از پروتئین هایی بسیار سبک استفاده کنید. کربوهیدرات ها نیز از جمله ماده های غذایی مهم پس از عمل جراحی به حساب آمده که باعث بهبودی سریع شما می شوند. کربوهیدرات ها قدرت عضلانی را بعد از عمل جراحی افزایش داده و مانع از تحلیل رفتن عضلات می شوند. کربوهیدرات هایی که باید مصرف کنید شامل انواع حبوبات، سبزیجات و غلات استفاده کنید. این نوع ماده های غذایی علاوه بر بهبودی از  به وجود امدن یبوست در شما بعد از عمل جراحی لاغری جلوگیری می کنند. به این نکته دقت کنید که از داروهایی که علاوه بر ضرر دارای عوارض جانبی متعددی هستند، پرهیز کنید.

کربوهیدرات ها

رژیم غذایی مناسب بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

تغذیه بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی بسیار مهم بوده و باید رعایت شود. بعد از این عمل جراحی شکم ظاهری برش خورده دارد و برای بهبودی سریع باید نکاتی را رعایت کنید. در دوره نقاهت بعد از این عمل جراحی باید حتما رژیم غذایی مورد نیاز را رعایت کرده و از برگشت وزن خود به حالت سابق خودداری کنید. رژیم غذایی مثل کمپوت و انواع آب میوه ها مثل آب انگور، آب و انار و دیگر مایعاتی از این دست مانعی ندارد. رژیم غذایی مورد نیاز بعد از این عمل جراحی باید دارای مواد معدنی زیاد بوده تا بدن شخص مورد نظر به میزان زیادی بهبود یابد. برای اینکه زخم های شما عفونت نکنند، باید از ویتامین های C و A به مقدار زیاد استفاده کنید. باید از انواع غلات و گوشت استفاده کنید، زیرا از زینک در آن ها وجود دارد. زینک باعث سرعت بخشیدن به ساخت سلول در بدن شخص مورد نظر، بعد از جراحی ابدومینوپلاستی می شود. باید از سبزیجاتی پخته شده اند بعد از این عمل جراحی استفاده کنید.

رژیم غذایی بعد از جراحی لیپوساکشن

بعد از این عمل جراحی باید از خوردن غذاهای کربوهیدرات های بسیار ساده، انواع غذاهای چرب شده و مصرف قندها از هر نوعی خودداری کنید. برای اینکه بدن شما دائما به صورت هیدراته بماند باید به صورت منظم آب بنوشید. نوشیدن آب در طول یک روز به کنترل کردن گرسنگی و کمک به حفظ چرخه سوخت و ساز بدن فرد و نیز هضم خوب غذا کمک زیادی می کند. باید غذاهایی مثل پروتئین بدون چربی، انواع میوه ها، غلات به صورت کامل و نیز انواع سبزی ها را بعد از این جراحی مصرف کنید. عمل لیپوساکشن باعث زیبایی بیش از حد فرم بدن می شود ولی با برگشت به عدت های غذایی قدیمی و غیر سالم این فرم زیبا را به راحتی از دست می دهید.

جمع بندی

مصرف پروتئین ها بعد از عمل جراحی بسیار مهم بوده و به بازسازی سلول ها و بافت بدن می انجامد. بعد از عمل جراحی به اسم ابدومینوپلاستی ظاهر شما دارای برش هایی است که با یک رژیم مناسب می توان آن را به سرعت بهبود داد. پس از ترخیص شدن از بیمارستان باید نوشیدن مایعات را به ۲ لیتر در روز افزایش دهید. میوه آواکادو و نیز روغن زیتون دارای چربی های سالمی بوده که برای بعد از عمل جراحی بسیار مفید هستند. برای اینکه زخم های شما بعد از این عمل جراحی عفونت نکند، باید ویتامین C و ویتامین A را زیاد مصرف کنید. بعد از عمل جراحی لیپوساکشن باید از مصرف قندها، و غذاهای بسیار چرب پرهیز کنید که باعث ضرر زیادی به شما می گردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست