جراحی چاقی

زندگی پس از جراحی چاقی

چاقی یک بیماری است که درمان آن دشوار است و به بسیاری از مشکلات پزشکی دیگر مربوط می شود. درمان چاقی فراتر از رژیم سریع یا جراحی است. بیماران باید انتظار داشته باشند که شیوه زندگی جدیدی داشته باشند که ترکیبی از تغذیه سالم ، ورزش و ملاقات منظم با ارائه دهندگان خدمات درمانی است. این روش بهترین شانس را برای موفقیت برای جلوگیری از افزایش وزن و بازگشت مشکلات پزشکی ارائه می دهد.

  • رژیم غذایی
  • ویتامین ها و مواد معدنی
  • ورزش
  • داروها
  • سیگار کشیدن و الکل
  • بارداری
  • درگیری با کاهش وزن و پیگیری طولانی مدت

رژیم غذایی

هیدراته بمانید! روزانه 64 اونس مایعات یا بیشتر بنوشید

مطمئن شوید که روزانه 60-100 گرم پروتئین مصرف می کنید

بلافاصله پس از جراحی ، بیماران رژیم مایع را شروع می کنند و در نهایت به غذاهای جامد می رسند از خوردن غذاهای حاوی مقدار زیادی قند و نشاسته خودداری کنید

بیشتر بدانید

 بلافاصله پس از جراحی ، بیماران تحت رژیم غذایی خاصی قرار می گیرند که توسط تیم جراحی چاقی توضیح داده شده است. اکثر بیماران رژیم مایع را برای چند هفته شروع می کنند ، سپس به آرامی غذاهای نرم و سپس غذاهای جامد را شروع می کنند. بلافاصله پس از جراحی ، کار برای نوشیدن مایعات زیاد بسیار مهم است ، اما می تواند مشکل باشد. بیماران برای جلوگیری از تهوع ، مشکلات کلیوی ، یبوست و خستگی باید 64 اونس مایعات یا بیشتر بنوشند.

علاوه بر هیدراته ماندن ، بیماران باید بر میزان مصرف پروتئین خود تمرکز کنند. اکثر برنامه های جراحی چاقی بسته به بیمار 60 تا 100 گرم پروتئین را در روز توصیه می کنند. این به معنی تمرکز بر غذاهای با پروتئین بالا و اجتناب از غذاهای حاوی مقادیر زیاد قند و نشاسته است. بیمارانی که پروتئین کافی مصرف نمی کنند ممکن است ضعف و از دست دادن عضلات را تجربه کنند و این می تواند مشکلات جدی ایجاد کند.

ویتامین ها و مواد معدنی

 پس از جراحی کاهش وزن ، بیماران باید تا آخر عمر از مکمل های ویتامین و مواد معدنی استفاده کنند

بیشتر بدانید

 پس از هر گونه عمل جراحی کاهش وزن ، بیماران باید مادام العمر از ویتامین ها و مواد معدنی بدون نسخه استفاده کنند. هر برنامه جراحی چاقی به بیماران میزان مصرف آنها را آموزش می دهد.

اینها معمولاً عبارتند از: مولتی ویتامین ، ویتامین B12 ، کلسیم ، ویتامین D و آهن.

برخی از بیماران به ویتامین های جویدنی نیاز خواهند داشت ، اما برخی در صورت تحمل می توانند قرص مصرف کنند. بیمارانی که هر روز مادام العمر ویتامین مصرف نمی کنند به دلیل سطح پایین ویتامین و مواد معدنی ممکن است از مشکلات پزشکی شدید و حتی تهدید کننده زندگی رنج ببرند.

رزش

ورزش همواره توصیه می شود و می تواند به کاهش وزن در طولانی مدت کمک کند

 بیشتر بدانید

بعد از جراحی کاهش وزن ، بیماران اغلب احساس می کنند که انرژی بیشتری دارند و ممکن است بخواهند ورزش کنند. پیاده روی مکرر ، فقط در عرض چند ساعت پس از جراحی ، می تواند به بهبود سریعتر بیماران کمک کند. هر بیمار متفاوت خواهد بود و باید قبل از شروع ورزش شدید با جراح خود مشورت کند ، اما هنگامی که این کار را شروع کرد ، باید به طور متوسط ​​تا 30 دقیقه در روز ورزش متوسط ​​را با هدف انجام داد. ورزش همچنین اگر به صورت عادت دربیاید میتواند به کاهش وزن کمک می کند.

داروها

 پس از جراحی کاهش وزن ، بسیاری از بیماران داروهای خود را کاهش داده یا توسط پزشک متوقف شده اند. پس از عمل جراحی ، برخی از داروها ممکن است برای مدتی به شکل مایع یا جویدنی تغییر کنند

بیشتر بدانید

بسیاری از بیماران چاقی در حال حاضر چندین دارو برای مشکلات پزشکی خود مصرف می کنند. پس از عمل جراحی ، بیمار اغلب می تواند داروهای خاصی را کنار بگذارد یا دوز آنها کاهش یابد. این تصمیمات با پزشک اولیه بیمار و جراح آنها گرفته می شود. برخی از بیماران در صورت استفاده از داروهایی کهدر مدت طولانی آزاد می شوند، به اشکال متفاوتی از داروها نیاز خواهند داشت و برخی دیگر نیز در اوایل بعد از عمل نیاز به تنظیم دوز دارند.

تغییراتی مانند داروهای مایع یا جویدنی ممکن است مورد نیاز باشد و اینها باید تحت نظر پزشک یا داروساز انجام شود. بسیاری از بیماران برای مدتی پس از جراحی از نوعی داروی ضد اسید استفاده می کنند.

سیگار کشیدن و الکل

 اکثر جراحان از بیماران می خواهند سیگار را قبل از جراحی کاهش وزن ترک کنند مصرف الکل بعد از جراحی کاهش وزن می تواند مشکلات جدی ایجاد کند.

 بیشتر بدانید

 بیمارانی که برای سلامت بیشتر خود تحت یک عمل جراحی ماژور قرار گرفته اند ، باید تا پایان عمر سیگار را ترک کنند. با این حال ، ترک سیگار بسیار دشوار است و پزشکان و جراحان می توانند با ارائه ابزارهایی به بیماران در ترک سیگار کمک کنند. در اکثر برنامه های جراحی چاقی ، بیماران باید تمام محصولات نیکوتین را قبل از جراحی متوقف کنند. این به این دلیل است که استعمال دخانیات علاوه بر سرطان ریه می تواند مشکلات متعددی ایجاد کند.

استفاده از نیکوتین توانایی بدن در بهبودی را از بین می برد و بلافاصله پس از جراحی بیماران را در معرض حمله قلبی ، ذات الریه و لخته شدن خون قرار می دهد. مصرف الکل بعد از جراحی چاقی می تواند عواقب جدی داشته باشد. الکل پس از جراحی سریعتر جذب جریان خون می شود و بیماران جراحی چاقی در مقایسه با قبل از عمل ، به مدت زمان بیشتری بعد از نوشیدن الکل در سیستم خود خواهند داشت. این عوامل و عوامل دیگر می تواند منجر به افزایش خطر ابتلا به الکلیسم  در بیماران جراحی چاقی شود.

بارداری

 بیمار زن باید از 12 تا 18 ماه پس از جراحی کاهش وزن از بارداری اجتناب کند جراحی کاهش وزن اغلب می تواند به باردار شدن بیماران کمک کند.

 بیشتر بدانید

بیماران زن باید قبل از جراحی برنامه کنترل بارداری داشته باشند و از بارداری به مدت 12 تا 18 ماه پس از جراحی اجتناب کنند. برای رسیدن به کمترین وزن ممکن و اطمینان از داشتن تغذیه مناسب در صورت تمایل به بارداری. علاوه بر این ، بیماران جراحی چاقی که قبلاً برای بارداری مشکل داشتند ، می توانند بعد از جراحی به مراتب راحت تر زندگی کنند. این می تواند حتی در زنانی که قبل از عمل قاعدگی نداشته اند اتفاق بیفتد.

درگیری با کاهش وزن و پیگیری طولانی مدت

 چاقی یک بیماری طولانی مدت است و حتی پس از جراحی ، بیماران نیاز به پیگیری منظم دارند

 بیشتر بدانید

 در اوایل پس از جراحی ، بیماران در سال اول هر چند ماه یکبار پیگیری می کنند. آنها باید ملاقات مادام العمر با متخصص چاقی داشته باشند. اینها ویزیت های مهمی هستند ، زیرا چاقی یک بیماری مزمن است و می تواند پس از جراحی ادامه یابد یا حتی بازگردد. درمان اضافی- با داروهای کاهش وزن ، مشاوره در مورد تغییر شیوه زندگی و حتی جراحی بیشتر می تواند بخشی از پیگیری طولانی مدت باشد.

مطالب مرتبط